فلزیاب چیست و چگونه کار میکند

yaghoub مقالات فلزیاب , , , ,

فلزیاب چیست و چگونه کار میکند

فلزیاب چیست :

فلزیاب چیست ؟ نحوه استفاده از فلزیاب چگونه است؟ این دستگاه ها چگونه کار می کنند؟ فلزیاب ها چیز جدیدی نیستند، آنها در سالهای زیادی توسط صنایع در برنامه های کاربردی مورد استفاده قرار گرفته اند. احتمالا شناخته شده ترین، استفاده از آنها به عنوان دستگاه های مین یاب در جنگ جهانی دوم بود. فلزیاب یک دستگاه الکترونیکی است که یک میدان مغناطیسی را در یک منطقه محدود ایجاد می‌کند. اگر این میدان با مواد رسانا یا مغناطیسی متوقف شود، دستگاه با تغییر تن و یا میزان صدایی که از بلندگو آن منتشر می شود پاسخ می دهد.

فلزیاب چیست

فلزیاب چگونه کار می کند :

در سال ۱۸۸۱، جیمز گارفیلد، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، به ضرب گلوله مجروح شد و یکی از گلوله ها در بدن او یافت نشد. مخترع ، الکساندر گراه‌ام بل فورا یک دستگاه فلزیاب را که بر پایه یک اختراع قبلی توسط هاینریش ویلهلم ، فیزیکدان آلمانی بود، ابداع شد . اما محل گلوله را نتوانست پیدا کند و رئیس‌جمهور بعدا فوت کرد، اما دستگاه بل کار خود را انجام داد و بسیاری از مردم آن را به عنوان اولین فلزیاب الکترومغناطیسی در نظر گرفتند. مواد رسانا برای اهداف تشخیص منحصرا فلزات هستند در حالیکه مواد مغناطیسی می توانند هر دو فلز (آهن، فولاد) یا معدنی (اکسید آهن، مگنتیت، ایلمنیت) باشند.

سیستم های رایج در فلزیاب :

  • BFO) Beat Frequency Operated) : واحدهای BFO دارای دو نوسانگر که بر روی فرکانس‌های مشابهی تنظیم‌ شده اند. یک سیم پیچ به یک نوسانگر وصل شده است و به عنوان کویل جستجو استفاده می شود. اگر میدان مغناطیسی این کویل جستجو توسط مواد رسانا یا مغناطیسی در محدوده آن متوقف شود، فرکانس آن تغییر می‌کند و دیگر شباهتی به نوسانگر دوم ندارد. این اختلال باعث ایجاد پاسخ قابل شنیدن به شکل صدا از بلنگو پخش می شود.
  • فرستنده / گیرنده : فلزیاب های فرستنده – گیرنده دارای مدارهای انتقال و دریافت هستند. لوپ جستجو شامل سه کویل، دو فرستنده و یک گیرنده است. ترتیب کویل ها به گونه ای است که کویل دریافتی بین دو کویل انتقال قرار می گیرد و به طوری که هیچ سیگنال دریافت نمی کند مگر اینکه تنظیم شود که انجام شود. فلزیاب های فرستنده و گیرنده در فرکانس هایی که در آنها انتقال می یابند، تغییر ایجاد می کند و این نیز یک ویژگی است که بین تولید کنندگان متفاوت است.
  • پالس القایی – PI : فلزیاب پالسی از یک سیستم کاملا متفاوت از BFO یا TR استفاده می‌کنند ؛ آن‌ها سیگنال را روی باند وسیع فرکانس‌ها پخش می‌کنند ، سپس از فرستنده برای دریافت و دریافت بازتاب از هر ماده فلزی که ممکن است در محدوده آن‌ها باشد ، استفاده می کند. آن‌ها این چرخه را در ۶۰ سیکل در ثانیه تکرار می‌کنند .

شاید دوست داشته باشید:

خرید دفینه یاب

خرید دفینه یاب سلام خدمت همراهان همیشگی وب سایت فلزیاب تهران امروز قصد داریم به شما یک دستگاه دفینه یاب حرفه ای معرفی نمایید و به شما بگویم چگونه می توانیم به ساده ترین روش ممکن صاحب یک دستگاه دفینه یاب فوق حرفه ای شوید دستگاه های بسیاری امروز در دنیا وجود دارد که تعداد […]

گنج یاب حرفه ای

گنج یاب حرفه ای سلام خدمت همراهان همیشگی وبسایت فلزیاب تهران امروز قصد داریم به شما یک دستگاه گنج یاب فوق حرفه ای معرفی نماییم این دستگاه از توان بالایی بخوردار بوده که به شما امکان می دهد تمامی فلزات درون خاک را مشاهده کنید این فلزیاب اگر چه قیمتی بسیار بالا دارد اما نسب […]

خرید فلزیاب در پاکستان

خرید فلزیاب در پاکستان درباره پاکستان پاکستان با نام رسمی جمهوری اسلامی پاکستان (به زبان اردو: اسلامی جمهوریۂ پاکستان)، کشوری در جنوبآسیا است و پایتخت آن اسلام‌آباد نام دارد. این کشور در جنوب مرز آبی هزار کیلومتری با دریای عمان دارد و از غرب با ایران، از شمال با افغانستان، از شرق با هندوستان، و از شمال شرق با جمهوری خلق چین هم‌مرز است. ناحیه کشمیر مورد ادعای هندوستان و جمهوری […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =


همین حالا تماس بگیرید