فلزیاب

yaghoub مقالات فلزیاب , , , , , , , , , , , , , , ,

فلزیاب ها چگونه کار می کنند؟

[alert style=”warning”]

آدرس فروشگاه فلزیاب شیراز: شیراز – پل معالی آباد – دینکان – جنب کوچه ۲۱ شهید دینکانی       شماره تماس : ۰۹۱۲۰۸۱۴۰۴۲ 

[/alert]

میلیونها نفر از مردم سراسر جهان با استفاده از دستگاه های فلزیاب سرگرم هستند تا بتوانند آثار ارزشمند زیرزمینی را که به خاک سپرده اند کاوش کنند. عملکرد فلزیاب ها بر اساس علم الکترومغناطیس می باشد. دستگاه فلزیاب یک ابزاری است که توانایی شناسایی اهداف فلزی در نزدیک خود را دارد. این برای پیدا کردن اتصالات فلزی پنهان درون اشیاء، یا اشیاء فلزی در زمین زیرزمینی مفید هستند. بیایید ببینیم که فلزیاب ها چگونه کار می کنند!

فلزیاب

نحوه کاردکرد فلزیاب ها :

فلزیاب ها معمولا شامل یک دستگیره با یک کویل سنسوری(لوپ) هستند که می‌تواند بر روی زمین و یا اشیا دیگر حرکت کنند. اگر سنسور نزدیک یک قطعه فلزی قرار بگیرد، تغییرات به صورت صدا در هدفون یا با تغییر عقربه های نشانگر نشان داده می شود. معمولا دستگاه فاصله فلز را به شما نشان می دهد. نوعی رایج از فلزیاب ها که استفاده امنیتی دارند که در زندان ها، دادگاه ها و فرودگاه ها است تا سلاح های پنهان فلزی را بر روی بدن فرد شناسایی کنند.

ساده ترین شکل یک دستگاه فلزیاب شامل یک تولید کننده نوسانگر است که یک جریان متناوب را از طریق یک سیم پیچ تولید می کند و در  یک میدان مغناطیسی متناوب را قرار می دهد. اگر قطعه ای از فلز نزدیک به سیم پیچ باشد، جریان های گردابی در فلز ایجاد می شود و این باعث ایجاد یک میدان مغناطیسی می شود.

کاربرد فلریاب در صنعت :

اولین دستگاه های فلزیاب صنعتی در دهه ۱۹۶۰ توسعه یافتند و به طور گسترده برای کاوش های معدنی و سایر کاربردهای صنعتی مورد استفاده قرار گرفتند. استفاده ها شامل شناسایی مین های زمینی، تشخیص سلاح هایی مانند چاقو و اسلحه (به ویژه در امنیت فرودگاه)، زمین شناسی جغرافیایی، باستان شناسی و کشف گنج است. این سیستم ها نیز برای تشخیص جسم خارجی در مواد غذایی و در صنعت ساخت و ساز برای تشخیص میله های تقویت کننده فولاد در بتن و لوله ها و سیم های دفن شده در دیوار و کف استفاده می شود.

مطالب مرتبط :

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد فلزیاب ، گنج یاب ، حفره یاب ، فلزیاب ارزان و … می توانید با کارشناسان ما در نمایندگی شیراز ، نمایندگی تهران با شماره ۰۹۹۱۰۸۱۴۰۴۲ تماس بگیرید.

شاید دوست داشته باشید:

خرید دفینه یاب

خرید دفینه یاب سلام خدمت همراهان همیشگی وب سایت فلزیاب تهران امروز قصد داریم به شما یک دستگاه دفینه یاب حرفه ای معرفی نمایید و به شما بگویم چگونه می توانیم به ساده ترین روش ممکن صاحب یک دستگاه دفینه یاب فوق حرفه ای شوید دستگاه های بسیاری امروز در دنیا وجود دارد که تعداد […]

گنج یاب حرفه ای

گنج یاب حرفه ای سلام خدمت همراهان همیشگی وبسایت فلزیاب تهران امروز قصد داریم به شما یک دستگاه گنج یاب فوق حرفه ای معرفی نماییم این دستگاه از توان بالایی بخوردار بوده که به شما امکان می دهد تمامی فلزات درون خاک را مشاهده کنید این فلزیاب اگر چه قیمتی بسیار بالا دارد اما نسب […]

خرید فلزیاب در پاکستان

خرید فلزیاب در پاکستان درباره پاکستان پاکستان با نام رسمی جمهوری اسلامی پاکستان (به زبان اردو: اسلامی جمهوریۂ پاکستان)، کشوری در جنوبآسیا است و پایتخت آن اسلام‌آباد نام دارد. این کشور در جنوب مرز آبی هزار کیلومتری با دریای عمان دارد و از غرب با ایران، از شمال با افغانستان، از شرق با هندوستان، و از شمال شرق با جمهوری خلق چین هم‌مرز است. ناحیه کشمیر مورد ادعای هندوستان و جمهوری […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + ده =


همین حالا تماس بگیرید