لوپ فلزیاب

yaghoub مقالات فلزیاب , , , , , ,

لوپ فلزیاب | کویل فلزیاب | سیم پیچ فلزیاب

لوپ فلزیاب چیست :

برای تبدیل شدن به یک کاوشگر گنج موفق چند عامل کلیدی وجود دارد. فلزیاب پیشرفته ، تحقیقات به‌دست‌آمده و ابزارهای حفاری کافی تفاوت بزرگی ایجاد می‌کنند اما اگر از یک کویل یا لوپ فلزیاب مناسب استفاده نکنید ، همه تلاش های شما بی فایده خواهد بود. علاوه بر دانستن تمام قابلیت ها و عملکرد های دستگاه فلزیاب شما باید درباره نحوه کار و مزایا و معایب کویل فلزیاب نیز به خوبی اطلاع داشته باشید ، اگر می خواهید در کار خود به موفقیت برسید. یک کویل جستجو چشم های شما در زیر زمین است و شما باید بدانید که چگونه دید خود را در هر شرایطی پاک نگه دارید.

لوپ فلزیاب

کویل فلزاب چگونه کار می کند :

هر دو نوع و اندازه یک کوئل جستجو که استفاده می کنید تفاوت زیادی در روند کاری دارد. به همین دلیل است که انتخاب یک کویل جستجوی مناسب برای تشخیص فلز یا سبک خاص کاوش شما مهم است. انواع کویل جستجو که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند شامل پیکربندی های زیر می باشند:

متحدالمرکز :

  • این پیکریندی شامل دو لوپ فرستنده و یک لوپ گیرنده می باشد. این مدل رایج ترین سیم پیچ است و در بسیاری از فلزیاب های طراحی شده برای سکه، طلا و جواهر استفاده می شود. کویل های متحدالمرکز معمولا به صورت بیضی و نیمه بیضی شکل ساخته شده اند. مزیت اصلی طراحی بیضی این است که می تواند زمین بیشتری برای هر جابه جایی کویل در مقایسه با کویل گرد با همان ناحیه کویل پوشش داده شود.

کویل Double D :

  • این مدل از دو کویل فرستنده و گیرنده استفاده می کند. این پیکربندی به شکل بیضی می باشد که یک سیگنال ایجاد می‌کند که به طور یکنواخت روی زمین را پوشش می‌دهد. این کویل دارای برخی معایب و مزایایی می باشد:

مزایا :نقطه زنی با کویل DD می تواند چالش برانگیز باشد و به یک استادکار ماهر نیاز دارد مگر اینکه شما ازاین کویل همراه با یک فلزیاب استفاده کنید که دارای ویژگی نقطه زنی باشد.

معایب : خاک معدنی در عملکرد این کویل ، بر خلاف کویل های متحدالمرکز و مونولوپ تاثیری ندارد زیرا این لوپ تقریبا ۷۰ درصد اثرات مواد معدنی را نادیده می گیرد.

مونولوپ (Monoloop) :

  • Monoloop نوعی از لوپ جستجو است که در آن رشته‌ های متعدد سیم با یک حلقه در اطراف محیط کویل پیچیده می شوند. الگوی تشخیص میدان مغناطیسی یک سیم‌ پیچ مونو شکل مخروطی شکلی است که بالا و پایین سیم‌پیچ را گسترش می‌دهد ، که مستلزم تداخل با هم جهت تضمین پوشش کامل زمین است. این سیم‌پیچ‌ها می‌تواند از طرح‌های دایره یا نیم‌دایره باشد.

هم محور (Coaxial) :

  • این کویل جستجو با قطر یکنواختی از سیم پیج های ارسالی و دریافتی که بر روی یک محور مرتب شده است و سیم‌ پیچ انتقالی که توسط دو سیم‌ پیچ دریافتی در مرکز همپوشانی می شود. این یک الگوی تشخیص الکترومغناطیسی تراکم و عملکرد یکنواخت را ایجاد می کند و بهترین مقاومت را در برابر تداخل خطوط ولتاژ بالا ارائه می دهد.

شاید دوست داشته باشید:

خرید دفینه یاب

خرید دفینه یاب سلام خدمت همراهان همیشگی وب سایت فلزیاب تهران امروز قصد داریم به شما یک دستگاه دفینه یاب حرفه ای معرفی نمایید و به شما بگویم چگونه می توانیم به ساده ترین روش ممکن صاحب یک دستگاه دفینه یاب فوق حرفه ای شوید دستگاه های بسیاری امروز در دنیا وجود دارد که تعداد […]

گنج یاب حرفه ای

گنج یاب حرفه ای سلام خدمت همراهان همیشگی وبسایت فلزیاب تهران امروز قصد داریم به شما یک دستگاه گنج یاب فوق حرفه ای معرفی نماییم این دستگاه از توان بالایی بخوردار بوده که به شما امکان می دهد تمامی فلزات درون خاک را مشاهده کنید این فلزیاب اگر چه قیمتی بسیار بالا دارد اما نسب […]

خرید فلزیاب در پاکستان

خرید فلزیاب در پاکستان درباره پاکستان پاکستان با نام رسمی جمهوری اسلامی پاکستان (به زبان اردو: اسلامی جمهوریۂ پاکستان)، کشوری در جنوبآسیا است و پایتخت آن اسلام‌آباد نام دارد. این کشور در جنوب مرز آبی هزار کیلومتری با دریای عمان دارد و از غرب با ایران، از شمال با افغانستان، از شرق با هندوستان، و از شمال شرق با جمهوری خلق چین هم‌مرز است. ناحیه کشمیر مورد ادعای هندوستان و جمهوری […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + هشت =


همین حالا تماس بگیرید